...
 
 

Customer Reviews

 
Customer Reviews
 

What our customers have to say

A great number of enthusiastic customers write to tell us about their experience with the brewmaster. This of course makes us very happy and so we want to publish some of this feedback here. Even if with some of the texts you might wonder whether we could have thought up this adulation ourselves: no, everything you read here was written to us just as it is.


Pervane Biracılık'tan Speidel Braumeister İncelemesi

Tahıldan bira üretimi tamamen manuel olarak evdeki ekipmanlar ile yapılabildiği gibi, süreci kısmen veya tamamen otomatikleştiren cihazlar da çeşitli sebepler ile ev biracıları tarafından tercih ediliyor. Speidel Braumeister bunlardan biri, hatta en ünlüsü diyebiliriz. Pratik ve kolay olması, hata yapmaya pek fazla olanak vermemesi, derli toplu kompakt bir yapıda olması, sanayi tipi ocak için evde balkon-teras vb müsait yer olmaması gibi sebepler veya sadece teknolojik oyuncaklara meraklı olunması bu tip cihazlara ilgi duymak için yeterli.

Ülkemizde grainfather, picobrew gibi diğer markalar yok. Şimdilik sadece Alman devi Speidel’in ürettiği Braumeister markalı bira yapma makineleri mevcut. Bugün sizlerle beraber bu Alman panzerini inceleyeceğiz.

10 litre bira yapma makinesi, fermenter, paslanmaz çelik soğutucu, malt öğütücü değirmen, malt+şerbetçi otu+maya içeren hammadde paketi ile bu set, tahıldan bira yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor.

Tahıldan bira üretimi esnasında karşılaşan zorlukların, teknoloji sayesinde ortadan kalkmasını sağlayan cihazın en önemli özelliği programlanabilir bir işlemciye sahip olması. Bu sayede reçetenizin gerektirdiği tüm adımları cihaza girerek sürecin kontrolünü cihaza devrediyorsunuz. Tahıldan bira yapımı sürecinin 6-8 saat kadar bir zaman aldığını düşünürsek, tüm bu süreci kazan başında geçirmemek bile büyük bir kazanç. Bu sürede diğer işlerinizle ilgilenebilir, ev biracılığı kitaplarınızı okuyabilir, çocuklarla oynayabilir veya benim şimdi yaptığım gibi bu süreyi makale yazmak için değerlendirebilirsiniz. Bir diğer önemli faydası da süre ve sıcaklık değerlerine sadık kalması ve reçeteyi birebir uygulaması. Çoğumuz tecrübe etmişizdir, telefonla konuşurken, daha önce yaptığımız partilerden bir bira açıp internette gezinirken, yorulduğumuz için kazan başından ayrılıp biraz dinlenmek isterken, manuel olarak takip ettiğimiz sıcaklık ve süreleri aştığımız ve altında/üstünde kaldığımız olmuştur. Braumeister başlangıç da programladığınız değerlere birebir sadık kalıyor ve süre ve sıcaklık sapmaları sebebi ile biranızın tat-aroma profilini bozmanıza izin vermiyor. 10, 20, 50 litre olarak satışa sunulan Braumeister’in tüm versiyonlarında teknik özellikler aynı. Hacim ve ısıtıcı kapasiteleri değişiyor sadece. İsimlerinde bahsi geçen litreler, kazan hacimleri değil, bitmiş nihai ürün miktarları.

Teknik özellikleri içerisinden en faydalı özelliği ise, bence, sirkülasyon pompası. Kazan altına, kaidenin içine monte edilmiş son derece kaliteli ve yüksek basınçlı pompa, hazneye doldurduğumuz maltların süreç boyunca hareket halinde olmasını, mayşelemenin verimli ve kaliteli olarak tamamlanmasını sağlıyor. Sıcak suyun bu pompa sayesinde alttan maltlara püskürtülerek, üstten yeniden kazana dökülmesi sağlanıyor. Böylece sürekli kazan başında bekleyerek karıştırmak, iyi karıştıramama sebebi ile malt topakları oluşması/kuru bölgeler kalması, verim kaybı vb sorunlar oluşması başarılı bir şekilde engelliyor. Pompa sürekli açık konumda değil, girdiğiniz programa göre, işlemci tarafından ne zaman çalışacağına, ne zaman duracağına karar veriliyor.

Cihaz üretim kalitesi ve işçilik açısından kusursuz. Alman endüstrisinin üretim ve kalite üstünlüğü her alanda olduğu gibi burada da karşımıza çıkıyor. Kontrol paneli ve yazılım bir önceki versiyona göre daha da geliştirilmiş ve daha fonksiyonel ve şık bir hale getirilmiş.

Gelelim bence bu güzelin tek kusuru olan fiyatına. Ben bu yazıyı yazarken, test ettiğim model olan 10 Litre  Braumeister‘in fiyatı 4401.13TL idi.  Kalite olarak bu fiyatı hak ettiği bir gerçek, fakat bir çok hobici için bu oldukça yüksek bir bütçe. Ancak konu hobi olduğunda, harcamalar ve bütçe mantığımız orantısız ilerliyor  Hobilerimiz için yüksek rakamları bazen göze alabiliyoruz.  Bu cihazdan daha yüksek maliyetlerle tuzlu su akvaryumları kurmuştum daha önce. Bir diğer hobim olan bisiklet sporu için yine oldukça yüksek bütçeleri bisikletlerine ayıran arkadaşlarım var. Evde bira yapımı ile ilgileniyorsanız bu çok yüksek rakamlar harcamanızı gerektirmez. Kit ile başlayabilir, oldukça uygun maliyetler ile lezzetli biralar yapabilirsiniz. Tahıldan üretime geçtiğinizde evdeki en büyük tencere ile denemeler yapabilir, devam etmek isterseniz 25-30 litre derin tencere (kazan) alarak ekonomik olarak devam edebilirsiniz. Kendi maltınızı bile evde yapmayı tercih edebilirsiniz. Her hobi için geçerli olan kural burada da geçerli, harcamak isteyeceğiniz tutar, bütçenize, zevkinize, keyfinize kalmış durumda. Dolayısı ile, ekonomik imkanlarınız yeterli ise, teknolojik oyuncaklara meraklıysanız, konfor sizin için önemliyse kesinlikle satın alabileceğiniz bir cihaz. Bir çok ülkede kullanıcıların gözdesi olması, yüksek fiyatı haricinde, herkesin kalitesinden ve ürettiği biralardan memnun olduğunun ispatı zaten.

Yazının kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.


I can’t thank you enough for your exellent service

Hi Ralf,

i must say im sorry i should of emailed sooner but i have my new element which is perfect i can’t thank you enough for your exellent service. 

Once i am back from holiday i plan to film a brewday on the unit and share with my viewers and the world how great this unit is. In fact i havent stopped talking about it since i got it. The unit is perfect for me. 

Grant


It’s a pleasure to brew week after week in such a very reliable equipment

Hello Ralf,

Patrona is growing steady. In Octorber 2, was the 1 year birthday Party! We had 430 people drinking our beer, live music, and other atractions! Everything is great, it’s a pleasure to brew week after week in such a very reliable equipment, the Braumeister. The Brau 50 liters is very good too. I´ve Brewed a Porter and a Pumpking Ale. 

Check Patrona Facebook to see the news. 

Best Regard Gustavo
Customer from Brasil


I am a big advocate of the braumeister

I want to say that your product makes the BEST beer. The ability to do multiple step mashes along temp controlled coolers for lager time is simply the best. I am a big advocate of the braumeister. Thanks for your help.

I will be in contact if anything further develops.

Thanks again Ralf …
Timothy 

Customer from USA


The best beer ever

Dear Mr. Leukart,

At this moment I am enjoying my 41st brew. Thanks to your advice and "my" Braumeister,  I have brewed what to my taste is the best beer ever.

Brewing with the Braumeister is as ever a lot of fun, it is just perfect. There are a few things I could do without in my life, but not without my Braumeister.

Suggestions for improvement: none. The BM is perfect.

Best regards from Swabia

Customer from Heilbronn


Sophisticated and well thought out

Hello Mr. Leukart,

The high-quality manufactured Speidel Braumeister makes brewing a lot of fun. Speidel Braumeisters are sophisticated and well thought out, handling them is very easy to understand. I have just purchased in addition some cooling collars so I can save time and energy when brewing - really great.

Customer from Liechtenstein


1st place among the home brewers from Cape Town

Last weekend my wheat beer took first place at the Cape Town home brewers contest . A large part of the victory in any case is due to your Braumeister! 

Customer from Cape Town, South Africa


Aramıza Katılın

Aramıza Katılın
Speidel Bira Ustaları Facebook Grubu

Uyarı

Bu web sitesi, alkollü ürünlerin kullanımını özendirmez, satışını veye reklamını yapmaz. Bu web sitesinde adı geçen makine ve aksesuarlar alkol üretiminde kullanılabilir. Bu yüzden bu web sitesinde gezinmeye başlamadan önce aşağıda bağlantısı verilen Hüküm ve Şartlar sayfasını okumalı ve kabul etmelisiniz.
Hüküm ve Şartlar

Eğer hüküm ve şartların tümünü kabul ediyor ve 18 yaşından büyükseniz aşağıdaki "Kabul Ediyorum" butonuna tıklayın. Aksi halde bu web sitesini terk etmelisiniz.


Kabul Ediyorum ve 18 yaşını doldurdum. Bu Web Sitesini Terk Et